Panel používateľa

Vyšetrovanie Pátra Pia

Vyšetrovanie Pátra Pia

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Francesco Castelli

13,50 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Don Bosco

Viac o knihe:

Tajný životopis

Jazyk: slovenský

Počet strán: 336

Väzba: brožovaná, mäkká

Rozmery: 123x194 mm

ISBN: 9788080744168

Vydavateľstvo: Don Bosco

Rok vydania: 2018

14. júna 1921 klope na dvere kláštora v San Giovanni Rotondo kňaz. Má asi 40 rokov, nosí jednoduchý klobúk, ale nie je to bežný kňaz. Je to biskup Raffaello Carlo Rosii, vyslanec Svätého ofícia, s úlohou tajne vyšetriť Pátra Pia.

Biskupský vizitátor zostáva s bratmi kapucínmi osem dní, vypočúva ich a robí si podrobné poznámky. Veľa hodín trávi rozhovorom so samotným Pátrom Piom a tiež skúma tajomné Kristove rany, ktoré mních nosí na svojom tele. Po zhromaždení všetkých dôkazov otec Raffaello Carlo Rossi vydáva vlastné stanovisko k osobe Pátra Pia, ktoré zahŕňa jeho dôvody domnievať sa, že stigmy majú božský pôvod. Svoju správu a výpovede posiela do Ríma, kde tento spis ostáva uložený takmer storočie.

Štyridsať rokov po smrti svätého mnícha sa tieto výnimočné dokumenty uverejňujú v plnom rozsahu vďaka šikovnému výskumu otca Francesca Castelliho. Dokumenty v knihe Vyšetrovanie Pátra Pia odhaľujú každú časť života svätého mnícha. Vo svojich výpovediach, ktoré boli uskutočnené pod prísahou, Páter Pio hovorí o nadprirodzených javoch v jeho živote a prvý krát rozpráva podrobný príbeh svojej stigmatizácie. Súčasťou knihy s podnázvom „Tajný životopis" sú aj listy jeho duchovného otca.

Nový komentár

* (Povinné)

Adresa:

Predajňa kníh Vežička

Spišská Kapitula 13

053 04 Spišské Podhradie

+421 911 388 411

vezicka@vezicka.sk

Prihlásenie