Panel používateľa

Život Panny Márie

Život Panny Márie

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Anna Katarína Emmerichová

6,60 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Dobrá kniha

Viac o knihe:

Vo videniach blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej

Jazyk: slovenský

Počet strán: 208

Väzba: viazaná, pevná

Rozmery: 137x212 mm

ISBN: 9788071414867

Vydavateľstvo: Dobrá kniha

Rok vydania: 2005

Táto kniha sa zrodila zo spolupráce nemeckej stigmatizovanej rehoľníčky Anny Kataríny Emmerichovej          (1774-1824) a talianskeho básnika Clemensa Brentana (1778-1842 ). Anna sa narodila ako dcéra chudobných poľnohospodárov. Ako dieťa mala veľmi detailné videnia o živote Panny Márie, Ježiša, svätých a počas posledných 6 rokov života, kedy bola pripútaná ku posteli, požiadala Clemensa Bretana, aby vierohodne spísal jej spomienky.

Život Panny Márie začína rozprávať príbeh o predkoch Panny Márie, zvestovaní, narodení Mesiáša... S veľkým množstvom detailov rozpráva príbeh o Jozefovi a jeho rodine, manželstve s Máriou, ranný život Vykupiteľa, útek do Egypta a návrat do Nazareta, ku ktorému došlo, keď mal Ježiš 8 rokov. V záverečnej časti sú rozobraté posledné roky života Božej Matky, ktoré prežila v Efeze, kde ju vzal po ukrižovaní Ján.

Mystické videnia Anny Kataríny Emmerichovej vedú čitateľa k bližšiemu nahliadnutiu k evanjeliám, spoznaniu osôb, ktoré majú v pláne spásy nenahraditeľné miesto a tým k hlbšiemu meditovaniu nad tajomstvom viery.

Nový komentár

* (Povinné)

Adresa:

Predajňa kníh Vežička

Spišská Kapitula 13

053 04 Spišské Podhradie

+421 911 388 411

vezicka@vezicka.sk

Prihlásenie