Panel používateľa

Privilégium byť ženou

Privilégium byť ženou

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Alice von Hildebrand

6 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Redemptoristi

Viac o knihe:

Jazyk: slovenský

Počet strán: 140

Väzba: brožovaná, mäkká

Rozmery: 104x170 mm

ISBN: 9788081930171

Vydavateľstvo: Redemptoristi

Rok vydania: 2018

V minulosti bola vnímaná spoločenská hodnota ženy nižšia ako hodnota muža. Často boli ženy znevažované no na druhej strane sa považovali za privilegované. Dr. Alice von Hildebrand charakterizuje rozdiel medzi týmito názormi podľa toho, či sa na ženu dívame zo sekularistického pohľadu alebo z pohľadu nadprirodzeného.

Alice von Hildebrand hovorí, že pokusy feministiek získať rovnosť s mužmi prostredníctvom ich napodobňovania sú neprirodzené, hlúpe a deštruktívne. Vznešená a požehnaná úloha matky poukazuje na skutočné privilégium byť ženou. Mária – žena, ktorá svojim životom posvätila panenstvo i materstvo, ukazuje smer, ktorým sa ma uberať ženskosť každej doby.

Alice von Hildebrand sa narodila v roku 1923 v Bruseli v Belgicku. V roku 1940 sa presťahovala do Spojených štátov a získala magisterský titul a doktorát filozofie na Fordhamskej univerzite v New Yorku. Prednášala na Hunter College v New Yorku i na viacerých univerzitách. Je uznávanou katolíckou filozofkou, lektorkou a autorkou niekoľkých kníh.

Nový komentár

* (Povinné)

Adresa:

Predajňa kníh Vežička

Spišská Kapitula 13

053 04 Spišské Podhradie

+421 911 388 411

vezicka@vezicka.sk

Prihlásenie