Panel používateľa

Prečo Cirkev?

Prečo Cirkev?

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Luigi Giussani

8 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Oto Németh

Viac o knihe:

Tretí diel trilógie PerCorso

Jazyk: slovenský

Počet strán: 259

Väzba: brožovaná, mäkká

Rozmery: 135x210mm

ISBN: 9788089277490

Vydavateľstvo: Oto Németh

Rok vydania: 2014

Tretí diel trilógie PerCorso nám predstaví Cirkev; budeme objavovať, čo je pre ňu charakteristické a ako vníma samu seba. Uvidíme tiež, ako v závere cesty, kde by už malo byť všetko konečne jasné a pochopené, budeme musieť priznať, že všetko je tajomstvo. Ukáže sa, že tieto slová a prednášky nie je možné overiť bez toho, aby sme na záver neprijali skutočnosť Boha, ktorý sa nám zjavuje ešte viac ako tajomstvo.

Boh zostane čímsi nepochopiteľným, čo nemožno vysvetliť slovami ani prednáškami, a to až dovtedy, kým sa nepriblížime k postave Panny Márie, ktorú si Boh sám zvolil, aby sa nám dal spoznať. Ona je metódou, ktorou sa Boh prihovára človeku cez jej hrejivé náručie.

Všetko smeruje k jedinému riešeniu. Jednota kresťanstva nie je myšlienkovým prúdom či ideológiou; jednota sa netvorí ani čítaním hotovej prednášky. Nie je to myšlienka či filozofia, ale ohlasovanie niekoho, kto je prítomný. Vtelenie je skutočnosť, ktorá sa stala. A preto je Máriina ľudská prirodzenosť taká rozhodujúca.

Bez Panny Márie by sme nemohli pochopiť, čo je náboženský zmysel (prvý diel trilógie) či kresťanský- nárok (druhý diel) a ešte menej to, čo je Cirkev, ktorá sa javí ako odpoveď a tiež ako skutočnosť pretrvávajúca v ľudských dejinách až do posledných dní. Preto sme chceli pridať na záver tohto nového vydanie tretieho zväzku o Cirkvi aj krátku kapitolu o Márii z Nazareta. Je to niečo ako apológia Máriinej veľkosti pre ľudí a pre svet.

Nový komentár

* (Povinné)

Adresa:

Predajňa kníh Vežička

Spišská Kapitula 13

053 04 Spišské Podhradie

+421 911 388 411

vezicka@vezicka.sk

Prihlásenie