Panel používateľa

Chváloreč na svedomie

Chváloreč na svedomie

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Chváloreč na svedomieBenedikt XVIJoseph Ratzinger

6 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Spolok svätého Vojtecha

Viac o knihe: 

Jazyk
slovenský jazyk
Počet strán
163 strán
Väzba
viazaná väzba (tvrdá)
Rozmer
125 x 205 mm
ISBN
9788071628453
Pôvodný názov
L' elogio della coscienza. La verità interroga il cuore
Prekladateľ
Marián Gavenda

Jazyk
slovenský jazyk
Počet strán
163 strán
Väzba
viazaná väzba (tvrdá)
Rozmer
125 x 205 mm
ISBN
9788071628453
Pôvodný názov
L' elogio della coscienza. La verità interroga il cuore
Prekladateľ
Marián Gavenda

Vydavteľstvo: Spolok sv. Vojtecha

Čo je to svedomie?
Tichý hlas, ktorý nám našepkáva čo je správne a čo nie?
Obmedzenie?
Čo je to vlastne svedomie?
„V hlbinách svedomia človek odkrýva zákon, ktorý si on sám nedáva, ale je povinný ho poslúchať. Jeho hlas ho neprestajne vyzýva, aby miloval a konal dobro a vyhýbal sa zlu, a keď treba, zaznieva mu v hĺbke srdca... Lebo človek má v srdci Bohom vpísaný zákon..." (KKC 1776)

Mnohým môže svedomie pripadať ako obmedzovanie osobnej slobody. Najmä v liberálnej spoločnosti. Pápež Benedikt XVI. silnou argumentáciou zastáva jeho nevyhnutnosť. Kniha Chváloreč na svedomie pripomína základy viery a nutnosť kresťanov bojovať proti hrozbám subjektivity a sociálnemu tlaku.

Chváloreč na svedomie zaznieva z pera teológa a zo srdca kňaza Josepha Ratzingera. Ako profesor predpokladá základné vedomosti o probléme svedomia i spletitú diskusiu. Človeka s opačným názorom berie do krajnosti vážne, zachytí všetky jeho argumenty, snaží sa pochopiť dôvody jeho postoja. Nevyvracia, len privádza fakty do dôsledkov, v ktorých sa jasne odhalí pravda a lož.

Hovorí o mylnom svedomí a reaguje na morálny relativizmus, ktorý rozmazal pojmy dobra a zla. Bráni dôstojnosť ľudskej osoby a dokazuje, že v hĺbkach každého človeka svieti základné svetielko istoty o tom, čo je dobré a správne. Tu vidí záchranu a istotu pre oklamaného človeka. Ukazuje, ako liberálna demokracia, absolutizujúca slobodu, ničí samu seba a nutne považuje Cirkev za úhlavného nepriateľa. Odlišuje ju od demokracie, ktorá rozhoduje na základe večne platných princípov. Poukazuje na vzťah biskupov o poslaní teológa v Cirkvi a predstavuje svoje vízie novej evanjelizácie.

Nový komentár

* (Povinné)

Adresa:

Predajňa kníh Vežička

Spišská Kapitula 13

053 04 Spišské Podhradie

+421 911 388 411

vezicka@vezicka.sk

Prihlásenie