Panel používateľa

Bioetika pre všetkých

Bioetika pre všetkých

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Ramón Lucas Lucas

4 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Spolok svätého Vojtecha

Viac o knihe: 

Jazyk
slovenský jazyk
Počet strán
196 strán
Väzba
brožovaná väzba (mäkká)
Rozmer
135 x 210 mm
ISBN
9788071628545
Pôvodný názov
Bioetica per tutti
Prekladateľ
Eva Mateffyová

Vydavateľstvo: Spolok sv. Vojtecha

 V poslednej dobe sa zdá, že disciplína a pravidlá skončili niekde úplne mimo nás. Autor knihy Bioetika pre všetkých (Ramón Lucas Lucas) si kladie za cieľ, aby svojimi znalosťami priviedol svojich čitateľov k oboznámeniu sa s centrálnymi otázkami o ľudskej osobnosti (,,bioetika" je odvodená z dvoch gréckych slov: bios - ,,život" a éthos - ,,kostým").

Jeho kniha zahŕňa niekoľko disciplín (filozofia, biológia, medicína...), identifikuje metódy a upozornenia a čo je najdôležitejšie, zdôrazňuje účel: dôstojnosť osoby. Toto dielo má seriózny charakter, ale vďaka početným fotografiám a ilustráciám je prístupné aj pre laikov.

Bioetické problémy dnes už nie sú výlučnou doménou určitej skupiny odborníkov: hovorí o nich poslanec, profesor, lekár, novinár, zamestnanec baru i žena v domácnosti; bioetika dnes je pre všetkých. Ten, kto si uvedomuje hodnotu ľudského života, nemôže sa vyhnúť zásadným otázkam:

Je dieťa darom, ktorý prijímame, alebo produktom, ktorý sa vyrába?
Všetko, čo je technicky možné, je morálne prípustné?
Ospravedlňuje ušľachtilý cieľ liečiť nejaké ochorenie, ako napríklad Alzheimerovu chorobu, pokusy na ľudských embryách a ich ničenie?
Prečo neukončiť bolesť „dobrou smrťou"?
Dielo predkladá bioetické problémy serióznym, no zároveň prístupným spôsobom. Jednoduchým a výstižným jazykom, nákresmi, karikatúrami, diagramami a fotografiami autor ponúka „bioetiku pre všetkých".

Nový komentár

* (Povinné)

Adresa:

Predajňa kníh Vežička

Spišská Kapitula 13

053 04 Spišské Podhradie

+421 911 388 411

vezicka@vezicka.sk

Prihlásenie